în timp ce-mi făceam exercițiile pentru abdomen
pe care le fac cu sfințenie de vreo lună încoace
ca să arăt bine și să fiu în sfârșit acceptată
(de mine)
mi-a trimis Bunul o revelație
mă gândeam eu în timp ce făceam bicicleta
și-mi tot trosnea un os de la piciorul drept
care probabil se va rupe în curând
că nu-i nimic dacă proful e supărat că am chiulit la sport săptămâna trecută
și ne dă test și iau notă mică
pentru că pană la urmă o să mor
și când mor Dumnezeu nu mă repartizează în rai
după nota din testul ăla tâmpit de la sport
așa că aș putea pur și simplu să nu învăț
și așa eu fac sport acasă
și mă umplu de sudoare ca să fiu frumoasă
deci după ce termin workout-ul ăsta
o să mă uit la serial și o să bag iar în mine de toate
și poate chiulesc mâine iar de la sport
pentru că totuși nu vreau notă mică. |