Steaua dimineții
E xistai, însă nu trăiam în ochii tăi,
S ingura ființă fără de vin și pâine.
A ș vrea să creez, dacă aș trăi,
Ș apte zile alături de tine.

E xiști acum... și sunt mereu în stânga ta,
S unt cel ce face din paradis ruine.
A ș făuri, dacă m-ai lăsa,
Ș apte păcate-alături de tine!

E rai muza mea... n-am putut să te păzesc,
S unt fericit c-ai fost alături de mine!
A ș vrea, dac-ai mai ființa, să trăiesc
Ș apte vieți alături de tine...

06 Jan - 17:29

Id: 773
 
1682 vizualizari