observ că mulți încearcă să uite
amintiri frumoase și mărunte
pentru că-n prezent,
în lipsă de ceva,
ele creează
inconvenient
mi-aș fi dorit să găsesc un epitet
dar cel mai simplu, scurt și la obiect
este să spun
despre tine
că nu ești un regret
și-ntr-un final adevărul este că
omului îi trebuie antrenament
să învețe să se accepte,
să trăiască
mai mult în moment
și-ntr-un final adevărul este că
ai fost primăvara mea
într-o iarnă ridicol de lungă,
de rece
și de grea. |
|