știai că cineva s-a gândit fii atent să spună cumva la forma raței? pun pariu că n-ai mai auzit dragă vreo fată să-ți pronunțe a n s e r i f o r m atââât de senzual și cu emfază. hai bine râzi cum ai râs când am încurcat rezolut cu revolut (ăla e cardul, mă gândesc că revolut e //încheiat// când apare pe ecran 0 RON și așa îmi aduc aminte). sau când m-am contrazis cu tine că SIGUR //vi-o iau// e corect adică cine zice //v-o iau// pe bune e mai contraintuitiv decât Țările de Jos în susul continentului. pentru mine copil avea sens Olanda arăta ca o rață agățată de coadă cu capul ei mic în jos dar am aflat că nimeni nu pune numele unei țări după animale diforme de atunci nimic nu mai e la fel lumea e prea serioasă
formă de *gâscă* zici? ei na de parcă tu reții toate neologismele care le citești
bărbații și complexele lor de dexonline |
|