Vin negrotei
Cu ceai și mujdei
Care te vând.
Pentru 200 de cămile,
Am constatat o treabă
Și din partea mea 2 lei.
Hai să le iei.
De ce se vinde așa ceva?
Sunt sparți grav,
Că acolo-i mai ieftin.
Niște rusi care au o logică,
Uită-te
Cred că cântă despre etnobotanice
Toate-s sparte
Iar El visează.
Și care-i problema ta?
Vrei să îți repet?
O să fac altă dată
Însă trebuie să știi
Că tot ce e rău în viața ta,
E de la pizza.
Și tot ce e bun în viață,
Se ajunge la pizza.
Mă scufund în mlaștină,
De ce-ai schimbat?
Am înțeles.
Dar de ce a trebuit sa repet? |
|