Rămas singur...
Arzând în focurile iadului,
Mă întreb, cu ce-am greșit?
Mă întreb, cum e la poarta răului?
Cum e să fii iubit?
..........................................
De ce Iisus m-a părăsit?
Lăsându-mă să cad...
Căci pe pământ doar am plătit,
Nu trebuia să ard!

Aș fi vrut să simt o mângâiere,
Măcar un bun rămas.
Fără prieteni, doar durere
Aș fi facut popas.

Pentru ai privi pe toți,
Cum nu sunt mulțumiți
Și a le spune drept:
"-Măcar sunteți iubiți!"

Căci eu, ajuns acum,
Unde n-ar trebui.
Am fost trimis să-mpărtășesc,
Ceva ce nu putu Iisus găsi.

30 Jan - 19:16

Id: 2173
 
406 vizualizari