Hei, îți mai aduci aminte de mine?
Aș vrea să știu doar că ești bine,
Că nu ai plecat cu ură
Ci doar cu inima pură.
Vreau să te mai văd o singură dată
Înainte ca a mea conștiință să mă bată,
Să mă zbat, să plâng, să urlu de durere
Știind că ai plecat fără să-ți iei la revedere.
Mi-e dor de mine, de tine, de noi,
Dar acum știu că nu mai pot da timpul înapoi.
Ai plecat și m-ai lăsat
Doar cu sufletul sfâșiat.
Mă uit în urmă și aud doar pași,
Iar fantomele care mă bântuie
Doar ele sufletul mi-l mai mântuie,
Mi-ai promis că nu mă lași. |
|