Unde esti?
Hei, îți mai aduci aminte de mine?
Aș vrea să știu doar că ești bine,
Că nu ai plecat cu ură
Ci doar cu inima pură.

Vreau să te mai văd o singură dată
Înainte ca a mea conștiință să mă bată,
Să mă zbat, să plâng, să urlu de durere
Știind că ai plecat fără să-ți iei la revedere.

Mi-e dor de mine, de tine, de noi,
Dar acum știu că nu mai pot da timpul înapoi.
Ai plecat și m-ai lăsat
Doar cu sufletul sfâșiat.

Mă uit în urmă și aud doar pași,
Iar fantomele care mă bântuie
Doar ele sufletul mi-l mai mântuie,
Mi-ai promis că nu mă lași.

28 Jan - 21:36

Id: 2097
 
367 vizualizari