Durere
În lume sunt flori și multe petale,
Mereu confund cu buzele tale
Roua cea dulce ce-apasă în mine
Aș vrea ca acum să nu-mi zici străine.

Prin gânduri mi-alergi ești mereu aici,
Adesea doar tu știi, tu mă scapi de frici
Stau singură-n colț cu tine în gând
Sperând ca-mpreună vom fi iar curând.

Cu fața în jos,ce durere mare!
Văd iarăși în ochi peștera care
Mă-nfundă departe cu demonii mei,
De ei mereu fug, dar tot dau de ei.

30 Oct - 13:53

Id: 6082
 
418 vizualizari