Cu gândul la tine
Gândul la tine mă chiunuie iar...
Tu ești departe, te-aștept în zadar
Frunzele cad, se scutură-n vânt
Tu ești departe, iar eu te-aștept plângând.

Ți-aduci aminte când ai plecat?
Mi-ai zis "Adio!" si m-ai lăsat
Cum ai putut să mă părăsești
Când îmi spuneai ce mult mă iubesti?

Eu te-am iubit si te iubesc,
Dar îmi dau seama că totuși greșesc,
Însă în zadar, căci iubirea mea
Știe ca tu n-ai vreme de ea.

Un băiat în a mea viața voi întâlni
Il voi iubi și mă va iubi,
Voi da uitării zâmbetul tău
Si voi ramane doar cum vreau eu !

29 Oct - 20:25

Id: 6052
 
498 vizualizari