E greu să te afli între mitralieră și tanc...
E război în suflet, gânduri și lume.
Toți se războiesc pentru ceva anume: avere, putere, democrație.
Lumea în care ne aflăm e una plină de lașitate, ură și prostie.
Nu e neapărat războiul cu sânge, e războiul prostiei între oameni și sufletele lor.
Toți cred că răzbunarea e cea mai bună metodă... Dar de fapt e doar cea mai accesibilă, dar nu cea mai eficientă.
Omenia de azi lipsește, lipsește cu desăvârșire.
Rar mai este un om, OM.
Omenia nu se numără în ani de facultate!
Se numără în ani de sentimente REALE, nu furate din basme sau filme S.F.! |
|