Îmi fumez ultima țigară la granița purgatoriului
Fără ca măcar să realizez asta
Probabil mint, aștept în stația de autobuz
O călătorie & mentă
Nu am crezut niciodată în fântâna dorințelor
Poate de asta nu a crezut nici ea în mine
Mai circulă autobuzele?
Nike-urile mele se îndoiesc de originalitatea lor
Și noaptea doar ce a început să gândească
Tot ce o să îmi amintesc a doua zi
O să fie locul în care mi-am ascuns pachetul de țigări de mama
Sau cel puțin
Asta e tot ce contează la ora aia
Dependența
Nu vreau să scap de ea
Indiferent ce o cauzează
Nu vreau să iau bomboana de la un copil
Dorm cu muzică în căști ca să nu îmi aud gândurile
E o dependență necesară
Ca toate celelalte, ce mă țin în viață
Sunt pe moarte de la prima respirație
Skip la melodii, ca să îmi primesc aerul comprimat
13 years later
*Breaking news* (doar ca să vă atrag atenția)
/Dependența de aer a devenit o problemă mondială/
Fumez o pungă la colț de stradă, aer de munte
Așteptând să ajung acasă, la copacul meu de companie |
|