Uitare sau nepăsare?
Ai fi o scrisoare?
Ai fi pământul unde sufletul meu
iubește?
Ai fi cerul unde visele mele
se-nalță?
Ai fi pădurea unde sentimentele mele
se pierd?
Ai fi oceanul unde dragostea mea
se-neacă?
Ai fi locul unde gândurile mele
prind viață?
Spune...
ai fi o scrisoare?

Sau

Mi-ai fi scris...oare?
Mi-ai fi scris dacă știai
Că inima mea bate mai rar?
Mi-ai fi scris dacă știai
Că ochii mei se-nchid încet?
Mi-ai fi scris dacă știai
Că zâmbetul meu se ofilește?
Spune...
mi-ai fi scris...oare?

06 Jan - 20:04

Id: 784
 
585 vizualizari