Adio
Să iți spun că mi-este dor de tine
Sincer nu este usor si mai bine
Ca să zic tot ce ma doare
E mai bine si usor sa scriu pe o foaie

Chiar de lumea este in contră
Numele tău e scris pe veci în mine ca într-o catacombă
Inima mea e deschisa mereu și fără uimire
Poți să vezi asta și din privire

Te-am căutat prin ceruri să te iau
Te-aș fi căutat și-n iaduri să te am
Și când te-am găsit...ai plecat
Zâmbeai pe lânga mine, dar nu era adevărat

Să știi ca nu ești printre proști
Să-ți ascunzi emoțiile în spatele unor măști
Nici pe lângă mine, nu erai chiar tu
Și ți-ai ascuns prea bine...sufletul

Și trebuie să recunosc,
Că am plâns zile și nopți
Și-acum că te-am regăsit
Nu știu dacă vreau totul sau nimic.

Adio!

05 Jan - 20:02

Id: 705
 
671 vizualizari