Bucureștiul e un oraș gol și trist în lipsa ta, mai ales în timpul unei ierni urbane ca asta.
Aglomerația de pe străzi mă deprima mai tare decat gândul că ne despart doar 88 de kilometrii, un iubit și o iubita.
Învârteala asta de-a v-ați ascunselea prin centrul capitalei îmi dă dureri de cap groaznice, aproape la fel de mult cum îmi dai și tu.
Tu ești greu de înțeles. Cele 2 personalități ale tale se bat cap în cap. Cel mai mult la tine îmi place indecența ta și buzele tele umede ce sper să le resimt curând pe gâtul meu.
În concluzie, știu că vina e de partea mea, că am decis să nu trăiesc momentul, iar acum, așteptarea o simt ca pe o emoție greu de stăpânit. |
|