Lumina așteptării
"Și dacă pasul ți-l îndrepți
veșnic spre nemurire,
te rog, pe mine să m-aștepți
croindu-mi drum spre tine.

Căci drumul nu e foarte lung!
Grăbindele-mi picioare,
o iau la goană și se frâng
pe drum cu disperare.

Iar dacă nu m-ai aștepta,
lumina-mi să te ardă!
Ti-am dăruit iubirea mea,
tot ce-am avut odată....

Iar tu, în schimb, mi-ai dăruit
un strop de bucurie,
o vorbă bună și un gând
ce-mi inspira iubire...

Iubirea e-ntre doi copii
ce nu cunosc prea multe.
Eu vreau ca tu al meu să fii,
să-mi cânți un cântec dulce! "

31 Jan - 10:30

Id: 2210
 
534 vizualizari