Iubește!!!
                                   Iubește!!!

Binecuvântată fii
Tu ,fată de-altă dată,
ce-ai fost în stare sa îmi ții
a mea dragoste toată!

Puteai odată să mă sui
pe-a norilor cărare...
A tale șoapte să îmi spui
la lună, pe răcoare...

Să fim noi singuri, amândoi
puteam... Pe-o stea pierdută,
cu ochii mei să te sărut,
cu gura mea cea mută...

Puteam fi fericiți și-apoi
să-mbătrânim firește...
Dar nu există niciun ,,noi".
Tu ai ales...Iubește!!

30 Jan - 13:24

Id: 2159
 
1359 vizualizari