Iluzie
M-am săturat să aștept
Ziua în care va fi bine
Să mă trezesc cu zâmbetul pe buze
Să nu doară

Mi-aș dori să fiu iubit
Așa cum o fac și eu
Să mi se dea afecțiune
Spre fericire

Să mă plimb pe bulevard
Fără nici o grijă
Seara să privesc de la pervaz
Cei ce-și cară visele într-o valiză

Privesc doar spre cer
Norii parcă vibrează
Anunță încă o zi frumoasă
Ce fantezie

Logica îmi lipsește
Creierul pulverizează gânduri
Ce e scris pe aste rânduri
Aparțin cuiva care iubește
Dar nu primește.

29 Jan - 22:18

Id: 2148
 
475 vizualizari