Ecouri de toamnă..
Un freamăt de codru mă cheamă departe,
    Și-mi vine să iau o sticlă de apă și-o carte,
    Și să plec in căutarea unor alte zări;
    În escaladarea unor munți, limpezirea unor mări..

    Un vânt vitregit îmi spune că frigu-o să vină?
    Și că se v-așterne pe jos un covor de lumină.
    Aștept să s-aseze și să treaca. Și-o primăvară
    S-aducă speranță și-un nou început în țară.

    Primele frunze-au căzut demult și simt c-aș vrea,
    Să-mbraci haine noi și să schimbi și tu viața ta.
    Nu uita că momentul în care-ai iertat pe toți și-ai iubit
    E momentul din care ai devenit fericit!

31 Oct - 0:44

Id: 6114
 
461 vizualizari