De când nu ne-am mai scris,
A trecut ceva timp
De cand,
N-am mai vorbit
Din cauza unui conflict,
Dar totuși,
Știm totul unul despre altul
Și tot uși,
Ni se tot deschid la tot pasul
în cale
Caut un răspuns pentru un semn de întrebare
Printre bare
Îmi strecor visul,
Trebuie să termin versul
Fiindcă-i dimineață, iar scrisul
Mi-e pe cer răsăritul
Mi-aș dori sa fii tu
Motivul,
Pentru care continui să zâmbesc
Este firesc, îmi doresc să pornesc,
Iar fara tine sa nu mă mai opresc. |
|