DEZINTOXICARE
sunt om trist, căci am tot învățat
să fiu un om rău cu tine
și nici nu pot să mai încerc să fiu bun
pentru că tu nu poți să înveți lecția
iar asta te deranjează
în mod sigur, creezi pedepse pe bază de medicamente
vindecare în 0, 01%, astfel ne va lua câțiva ani
până nu va mai fi vorba de a trăi, ah, moartea a învins;
trebuie să supraviețuim, sunt om dur și rece
ai nevoie de mine, să-ți tot spun
nu mai contează nicio lecție învățată
trebuie să fii om rău ca să supraviețuiești
de ce nu mă asculți, de ce îmi înveți răutatea ca pe o armă împotriva pastilelor tale
sincer, le-aș zdrobi până ar deveni pulbere și aș vărui o întreagă cameră
OPEN
eu nu bat la ușă, mă uit pe gaura cheii cum te calmezi
pereții albi, mirosul de antidepresive, atât de calmant
CLOSED

04 Jan - 18:46

Id: 636
 
706 vizualizari