Nu prea știu să te iubesc.
Nu prea vreau să o mai fac.
Nu știu, de ce, dar m-am dezlipit de tine.
M-ai golit până am înnebunit.
M-ai părăsit de prea multe ori
Ca să nu te mai iubesc.
Trebuie sa confesez:
Orice scriu e despre tine.
Te-am nenorocit
Iar tu m-ai pedepsit.
De ce n-ai vrea
Să-ți umplu inima cu a mea?
Și de ce nu ai mai vrea
Să te întorci în viața mea
De parcă nu s-a întâmplat?
În fiecare zi
Îmi ștergi gândurile ce-mi pătează sufletul
Și-mi repeți cât de mult urăști locul acesta,
Urmând ca să mă părăsești din nou. |
|