pe coridor se aud îngeri
cantă îngerii pe tot coridorul
și oricine trece pe coridor
are plăcerea să-i asculte
"De la inceput, fals"
cantă îngerii cu glasuri îngerești
de parcă toată îngerimea e in glasul lor
"fals, toată lumea"
probabil se țin de mână îngerii
când cântă
si se alină îngerii
"1, 2, 3
fals, fals, fals"
mângâie îngerii alți îngeri
și își săruta rănile
"nu, nu, nu rigla
nu dosul
nu cureau
cântăm"
-LAAAAAAAAAA-
îngerii sunt făcuti sa cânte
si cantă îngerește
-LAAAAAAAAAA-
apoi ies îngerii pe coridor
și cântă îngerii liber
și cântă și mai ingereste
"cine are nevoie de batiste
cand esti inger
si canti ingereste?!"
in baie, e peste tot apa
intru
si imi suflu mucii. |
|