Am reușit să fiu mai bun...
Ce rost mai are?
În umbra marelui succes
Lumina moare...
Iar focul ce avea să ardă...
Și lumina lumii ce să-l vadă
Se stinge sau arde mâhnit
Sub brazdele cerului însorit
Flacăra vieții va rămâne aprinsă
Doar alimentată de sudoare și lipsă
Avansând în lunci tăcute
Inima se domolește
Încuiat în minte lui
Autorul...se topește
Glasul lui răsună palid
Îngânând vro 3 cuvinte
Moartea mea pare tăcută
Presărată-ntre morminte
Înspăimântați...Sau revoltați
Cu toții vom muri
Și vom fii uitați
Fie ca suntem sau nu învățați
Nota autorului: *învățați* cu sensul de *persoană care știe carte* |