la doar 4 m(inute) distanță
am pierdut autobuzul.
am mers să aştept tramvaiul la cea mai apropiată stație,
depoul.
un depou făcut cu acuratețe: doar câteva acoperişuri dărâmate.
multe lucruri dubioase in acel depou, aşa că am decis să nu-mi scot ochii din telefon prea des.
a trecut o femeie pe lângă mine, se ducea să-şi ia pisica din epicentrul unuia dintre acoperişuri.
n-am putut să nu-i remarc parfumul; parfumul acela pe care toate femeile de 60 de ani îl poartă şi parcă îți rămâne în gât toată ziua.
şi educatoarea mea de la grădiniță avea parfumul ăsta şi mă obliga mereu să mănânc legumele, care înca nu îmi plac.
oare dacă aveam o altă educatoare cu un alt parfum, aş fi fost un alt om acum?
sau măcar unul care să nu urască sfecla roşie?
cred că am să chem un uber, nu mai vreau să aştept tramvaiul.
dacă mă duce iar la grădiniță?! |
|