Oare tu
Uneori mă întreb,
Oare o să te văd intr-o zi
Din mulțimea de zeci de mii?

Oare tu mă placi cu adevărat?
Sau mă crezi doar un ratat, disperat după tine,
Ce crede că dacă o sa fii cu mine totul va fi bine?

Oare tu vei fi iubita mea?
Sau astea sunt doar nişte dubii,
Speranțe false ce v-or dispărea de pe fața lumii?
Tu mereu ai fost cu mine o fată rea.

Oare tu chiar ții la mine?
Sau ție nici măcar nu-ți pasă
Dacă îmi este rău sau bine?

Oare tu eşti fata ideală?
Sau eşti acel gen de fată ce consideră iubirea banală?
Pentru tine întotdeauna iubirea n-a fost o "mare scofală".

Oare tu o să-mi fii la bine şi la greu?
Sau o să mă laşi să sufăr,
Aşa cum faci şi cu toți ceilalți mereu?

Oare tu ştii ce înseamnă cu adevărat iubire?
Sau o să profiți de băiatul cu bani?
Oricum, ție, ți-ar sta în fire...

Oare tu ştii cine sunt eu?
Sau tu nici macar nu ai auzit numele meu?
În acelaşi timp crezând că nu există iubire
Ca în povestea Euridicei şi al lui Orfeu?

Oare tu vei accepta acest trandafir,
Sau îl vei abandona la primul cimitir?
Ar face un frumos suvenir.

Oare tu o să mai fii?
Sau tu nu ai existat niciodată,
Iar toate astea au fost numai imaginații şi iluzii?

06 Nov - 19:50

Id: 6319
 
1060 vizualizari