E aproape dimineață dar abia am scris puțin
Dar mai e și seară-noapte,cine știe când termin
Am o stare ciudată,stai aici puțin,n-am venit cu gânduri rele,am venit să vorbim
Adică,să vorbesc tu tre doar să mă asculți
Ești unul din prieteni,și știi că n-am prea mulți
Și tu știi oameni ce fug de tine și desculți
Și nu-ți urează noroc nici măcar când strănuți
Banuiesc că mă cunoști,că nu suntem străini
Mascați de petale,învelim niște spini
Sub ghiveci de plastic,nu-i pământ fertil
Se ascunde bunătate,durere și chin
Dar o să sune ceasul,și chiar fără alarme
Și p-aștia pe față o să-i iau la palme
N-o să țin cont că poartă sau nu coroana
Pe la spate nu bârfesc,pe la spate le rup coloana! |
|