Poezie - 2018

Premiul I - //când am văzut-o pe mama pentru prima oară am realizat că -- Luca Ştefan Ouatu - Lic. Teo. Grigore Moisil - Iaşi

Premiul II - the form of a steak / light hole -- Tudor Pop - Colegiul Naţional Vasile Lucaciu - Baia Mare

Premiul III - copou post-punk -- Ioan Coroamă - Lic. Teo. Vasile Alecsandri - Iaşi



Florin Iaru - poet
Răzvan Ţupa - poet
Marius Chivu - poet
Paul Cernat - critic literar


Poezie - 2017

Premiul I - perţa 2016: parcă nu e pielea mea cea care mă cuprinde -- Irina Temneanu - Lic. Teo. Grigore Moisil - Tulcea

Premiul II - con un lancio di dadi tu -- Bianca Moise - Colegiul Naţional Nicolae Bălcescu, Medgidia

Premiul III - nimic nu se opreşte din învârtit // crimson -- Ioana Iacob - Lic. Teo. Grigore Moisil - Tulcea



Simona Popescu - poetă
Răzvan Ţupa - poet
Paul Cernat - critic literar


Poezie - 2016

Premiul I - mihai -- Petruţ Dinu - Colegiul Naţional B. P. Hasdeu – Buzău

Premiul II - tu unde -- Codruţa-Irina Corocea - Colegiul Naţional Dragoş-Vodă, Câmpulung Moldovenesc

Premiul III - don`t park on double lines -- Bogdan-Constantin Enache - Colegiul Naţional Mihail Sadoveanu – Paşcani



Simona Popescu - poetă
Răzvan Ţupa - poet
Radu Vancu - poet
Paul Cernat - critic literar


Poezie - 2015

Premiul I - Săvineşti -- Mihnea Bâlici - Colegiul Naţional Calistrat Hogaş – Piatra Neamţ

Premiul II - 30.11.2014 (despre cum nu mă descurc cu schimbările) -- Mircea-Andrei Florea - Colegiul Naţional Sf. Sava - Bucureşti

Premiul III - sights -- Costel Onofraş - Liceul Teoretic Constantin Noica – Sibiu

Premiul pentru cea mai buna serie -- Cosmina Ştefania Oniciuc - Colegiul Naţional Petru Rareş - Suceava
a girl wants to be a boy. far away
a girl and a boy. almost
a girl wants to be a boy. immediately



Răzvan Ţupa - poet
Paul Cernat - critic literar
Radu Vancu - poet


Poezie - 2014

Premiul I - akeldama -- Amalia Cernat - Colegiul Naţional Sf. Sava - Bucureşti

Premiul II - nu-i bine să împiedici oamenii să-şi iasă din minţi -- Alexandra Turcu - Colegiul Naţional Liviu Rebreanu - Bistriţa

Premiul III - 10paişpe21 -- Cosmina Ştefania Oniciuc - Colegiul Naţional Petru Rareş - Suceava

Premiul pentru cea mai buna serie -- Anastasia Gavrilovici - Colegiul Naţional Petru Rareş - Suceava
scurtă prezentare
instrucţiuni
wishlist



Alexandru Cistelecan - critic literar
Răzvan Ţupa - poet
Florin Iaru - poet


Poezie - 2013

Premiul I - dormi sau te prefaci? -- Florina Huzoaica - Liceul Teoretic Traian Vuia - Făget

Premiul II - :arcana X – fortunata -- Amalia Cernat - Colegiul Naţional Sf. Sava - Bucureşti

Premiul III - mergem dincolo de asfinţit dar e dimineaţă -- Mara Diana Alexoaea - Colegiul Naţional Petru Rareş - Suceava

Premiul pentru cea mai buna serie -- Ionela Mădălina Grosu - Colegiul Naţional Petru Rareş - Suceava
schiţă de dimineaţă. tata
schiţă de prânz. mama
schiţă de seară. iubitul meu



Răzvan Ţupa - poet
Paul Cernat - critic literar
Marius Chivu - poet si critic literar


Poezie - 2012

Premiul I - le voyage noir -- Ana-Maria Lupaşcu - Colegiul Naţional Petru Rareş - Suceava

Premiul II - exerciţiul de supravieţuire nr. 1 -- Deniz Otay - Colegiul Naţional Petru Rareş - Suceava

Premiul III - Fantefine -- Alexandru Văsieş - Colegiul Naţional Andrei Mureşanu - Bistriţa


Simona Popescu - poetă
Răzvan Ţupa - poet
Claudiu Komartin - poet


Poezie - 2011

Premiul I - ma vie en rose -- Stefania Anutoiu - Colegiul National Mircea cel Batran - Rm Valcea

Premiul II - 43 1/2 -- Alexandru Vasies - Colegiul National Andrei Muresanu - Bistrita

Premiul II - REMAKE -- Filip Cristinescu - Colegiul National Doamna Stanca - Satu Mare

Premiul III - minute in care ramai fara aer -- Andreea Ghica - Colegiul National Constantin Carabella - Targoviste


Nicolae Manolescu - critic literar
Liviu Papadima - critic literar
Paul Cernat - critic literar


Poezie - 2010

Premiul I - ma stiu ca pe tatal nostru -- Valeriu Andrisca - Colegiul National Grigore Moisil, Onesti

Premiul II - ultimul film in care apare Mama -- Ramona Tarus - Grupul Scolar Dr. Mihai Ciuca, Saveni

Premiul III - Portret pe doua panze -- Maria-Patricia Birtocean - Colegiul National Silvania, Zalau


Alexandru Cistelecan - critic
Gelu Vlaşin - poet
Răzvan Ţupa - poet


Poezie - 2009

Premiul I - flash-uri -- Marina Evelina Cracană - Grup Scolar Industrial Demostene Botez, Trusesti

Premiul II - noi.blocuri gri pe regina maria -- Stefania Anutoiu - Col. Nat. Mircea cel Batran, Ramnicu Valcea

Premiul III - averse imaginare -- Carmina Telpesel - Colegiul Economic Maria Teiuleanu, Pitesti


Alex Stefănescu - critic
Ioan Es. Pop - poet
Răzvan Ţupa - poet


Poezie - 2008

Premiul I - Monstrocelul -- Alexandra Dolfi - Col. Nat. Mircea cel Batran, Ramnicu Valcea

Premiul II - cow & chicken. defecţiuni tehnice -- George Chiriac - Col. Nat. Grigore Moisil, Oneşti

Premiul III - Poze de familie -- Valeriu Andrişcă - Col. Nat. Grigore Moisil, Oneşti


Simona Popescu
Şerban Foarţă
Răzvan Ţupa


Poezie - 2007

Premiul I - ## -- Miruna Voican - Col. Nat. Ienachită Văcărescu, Tâgovişte

Premiul II - Rafael -- Andrei Răzvan Lupu - Col. Nat. Ion Luca Caragiale, Ploieşti

Premiul III - un loc intins, fotografiat -- Cosmina Moroşan - Col. Nat. Dragoş Vodă, Câmpulung Moldovenesc


Mircea Dinescu
Răzvan Ţupa


Poezie - 2006

Premiul I - trecerea 2 <bittertimes lost> -- Olga Ştefan - Col. Nat. Iancu de Hunedoara, Hunedoara

Premiul II - Fetiţa cu roşiile -- Viorica Schipor - Col. Nat. Petru Rares, Suceava

Premiul III - maternă -- Andreea Mihaela Şuleap - Col. Nat. Petru Rares, Suceava


Dan C. Mihăilescu
Răzvan Ţupa


Poezie - 2005

Premiul I - Eternity (colţ cu www) -- Saiona Stoian - Col. Nat. Mircea cel Bătrân, Constanta

Premiul II - a patra scrisoare către andra -- Olga Ştefan - Col. Nat. Iancu de Hunedoara, Hunedoara

Premiul III - schizofrenie post natală -- Răzvan Oprescu - Col. Nat. I. L. Caragiale, Ploiesti


Mircea Dinescu
Florin Iaru


Poezie - 2004

Premiul I - o scrisoare -- Cristi Cotarcea - Col. Nat. Mihai Eminescu, Bucuresti

Premiul II - De mască -- Iuliana Ungureanu - Col. Nat. Ion Luca Caragiale, Ploiesti

Premiul III - Despre acest rendez-vous -- Dinu Văcăraşu - Col. Nat. Petru Rares, Suceava


Adrian Păunescu


Poezie - 2003

Premiul I - Elegie pentru vis -- Denisa-Miruna Tenea - Liceul Teoretic Mihai Eminescu, Călărasi

Premiul II - Pe lângă moarte -- Livia Marinescu - Col. Nat. Gheorghe Sincai, Bucuresti

Premiul III - Mâna -- Ileana Surducan - Liceul de Arte Plastice Romulus Ladea, Cluj-Napoca
                 - Reflux de fluturi -- Bogdan Stănescu - Scoala Centrala, Bucuresti


Adrian Păunescu
Tudor Gheorghe


Poezie - 2002

Premiul I - Demult -- Livia Marinescu - Liceul teoretic Gh. Sincai, Bucuresti

Premiul II - . *** -- Liviu Constantin Galasiu - Col. Nat. Gh. Lazăr, Sibiu

Premiul III - Desen abstract -- Mihai Cristian Zugravu - Col. Nat. Gib Mihăiescu, Drăgăsani


Adrian Păunescu
George Ţărnea